

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 195 pF |
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 12 mm |
| Width | 5 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 12 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Height | 14.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 25 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Clamping Voltage | 710 V |
| Varistor Voltage | 430 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Max Surge Current | 2.5 kA |
| Clamping Current | 25 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 43 J |
| Peak Surge Current | 2.5 kA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25536
Ext.Price$0.25536
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25536 | $0.25536 |
| 10 | $0.12768 | $1.27680 |
| 50 | $0.11398 | $5.69900 |
| 100 | $0.10175 | $10.17500 |
| 500 | $0.08908 | $44.54000 |
| 1000 | $0.07799 | $77.99000 |
| 3000 | $0.07418 | $222.54000 |
| 5000 | $0.07056 | $352.80000 |
| 10000 | $0.06644 | $664.40000 |
